Blog

V našem blogu bychom se s vámi rádi podělili o zajímavá místa, která jsme navštívili a třeba vás tak inspirovali k jejich návštěvě.

Albufeira

Naší první zastávkou v Portugalsku s camperem byla oblast Albufeira. Toto místo byla pecka! Sice to dalo chvilku hledání a přejíždění z místa na místo. Když jsme dojeli na útesy a rozhlídli se okolo, věděli jsme, že tu zakempíme. Grilovačka, hudba, tanec na útesech a litry Portonicu:)

A ráno jsme viděli ten nejkrásnější východ slunce v Portugalsku. A pak koupačka, prochajda po útesech a prázdných plážích a hra na schovku mezi kopci a keři Aloe vera – zkrátka takovej malej ráj.

Západ slunce v Sagres

S campervanem jsme dojeli na jihozápadní cíp Portugalska do městečka Sagres.

Našli jsme fajn místo, ze kterého jsme pozorovali nádherný západ slunce, velké vlny a při tom popíjeli červené portské s tonikem a citrónem – Portonic.

Algar Seco, Carvoeiro

Další krásné místo – Carvoeiro je malé městečko na pobřeží. Jdete po silnici dolů, směrem do města, vedle vás moře, nad váma azurová obloha jak z katalogu. Před váma se objeví centrum městečka s pláží uprostřed. Carvoeiro má zvláštní klidnou atmosféru.

Nedaleko Carvoeira je Algar Seco, alias “Oči” jak jsme si to nazvali. Jsou to 2 velký otvory ve skále s výhledem na moře. Je to turisty vyhledáváná atrakce. My však měli štěstí a toto místo si užili sami.

Lagos – výlet za delfíny

Vydali jsme se podél pobřeží směrem na západ do města Lagos. Kromě nádherných pláží v okolí jsme využili jedinečné možnosti vidět delfíny v jejich přirozeném prostředí – na otevřeném moři.

Po 15 km plavby na člunu Tornádo jsme je uviděli! Setkání s nimi bylo pro nás jedním z nejkrásnějších a nejvíce magických zážitků vůbec.

Porto – recept na Portonic

Naše první cesta v Portugalsku vedla do přístavního města Porto na severozápadě země. Prošli jsme si jeho nádhernou historickou část. Objevili jsme malou kavárnu u schodů vedoucích do této části města. Byl odsud nádherný výhled na most Ludvíka, řeku Douro a část města.

V kavárně jsme si objednali tradiční místní alkoholický nápoj a tak poprvé vyzkoušeli skvělý, a osvěžující – Portonic.

A tady je návod na jeho přípravu:

  • Sklenice s ledem*
  • 3/4 sklenice naplnit bílým portským vínem
  • 1/4 tonic
  • 2 plátky citrónu

*Sklenice co největší, protože je to fakt vynikající:)

Jak jsme později zjistili, tento nápoj je známý především v Portu a v jiných částech země ho neznají. Při našich cestách Portugalskem jsme si tento drink objednali a pak místní učili jak Portonic namíchat:)